fbpx
MENU
plener ślubny nad morzem fotograf ślubny wrocław głogów

Sesja ślubna nad Morzem

Natalia & Rafał

Sesja ślubna nad morzem

Już podczas ślubu plenerowego Natalia z Rafałem mówili że chcą wykonać sesję ślubną w wyjątkowym miejscu. Padła z ich strony propozycja wyjazdu nad polskie morze Bałtyckie i wykonania zdjęć na plaży o zachodzie słońca. Zgodziłem się bez wahania chociaż często pada stwierdzenie że takie miejsca są “oklepane” i nie idzie zrobić tam nic ciekawego. Nic bardziej mylnego, uważam że z zaangażowaną parą można wykonać naprawdę kawał fajnej pamiątki. Pogoda dopisała idealnie, praktycznie zero chmur na niebie do samego zachodu słońca. Zdjęcia z tej sesji można zobaczyć poniżej.

sesja ślubna nad morzem

Gdzie wykonać sesję zdjęciową nad morzem?

Osobiście preferuję miejsca oddalone od miejscowości, puste plaże i piękne sosnowe lasy. Najczęściej wykonuję sesje w Zachodnio-Pomorskim, czyli okolice Niechorza, Pogorzelicy, Mrzeżyna i Rogowa, czasami zdarza się pojechać w okolice Ustki.


Sesja ślubna / narzeczeńska nad morzem – praktyczne wskazówki

Po pierwsze – kwestia pogody. Nad morzem pogoda często zmienia się jak w górach także warto na 2-3 dni przed planowaną sesją sprawdzić serwisy z prognozą pogody, na przykład accuweather lub meteo icm.

Po drugie – pora roku. Ze względów czysto praktycznych najlepiej zaplanować zdjęcia w miesiącach wiosennych, letnich i jesiennych. Jeśli ktoś chce wykonać zdjęcia w chłodne dni z lekkim kapuśniaczkiem z nieba też nie ma problemu, już wykonywałem takie sesje narzeczeńskie 😉

Po trzecie – czas potrzebny na wykonanie zdjęć. Standardowa sesja zajmuje około 2-3 godziny zdjęciowe, nie mylić z czasem potrzebnym na cały wyjazd. Głównie staram się tak zaplanować sesje aby nie była ona monotematyczna, dlatego trzeba czasami przemieszczać się pomiędzy lokacjami które są rozmieszczone w różnych odległościach od siebie.

CLOSE